דו"ח: בישראל חיים יותר אך שמחים פחות

ב .

דו"ח: בישראל חיים יותר אך שמחים פחות
בעשורים האחרונים חלה התקדמות רבה בתנאי החיים בישראל ובעולם כולו, בדגש על השדה הרפואי. תוחלת החיים עלתה וכיום ישנה אוכלוסייה רחבה של קשישים, אשר בשנות חייהם המתקדמות זקוקים למיכשור רפואי ולעזרים רפואיים יחודיים על מנת להנות מהשנים שהתווספו לתוחלת החיים הכוללת.

חברת כמיטק מייבאת ומשווקת ציוד רפואי וטכנולוגיות רפואיות מתקדמות, בין השאר מפיצה בישראל מיכשור רפואי וציוד רפואי חד פעמי לאוכלוסיה הבוגרת ממיטב היצרנים בעולם, אשר נועד לענות על הצרכים הספציפיים לקהילה זו.

השוואה שבוצעה לאחרונה בין תוחלת החיים בישראל לבין מדינות ה-OECD ולמדינות מתקדמות אחרות בעולם מעלה כי תוחלת החיים בארץ היא אחת מהגבוהות בעולם, ובממוצע עומדת על 81.6 שנים (כשנתיים מעל הממוצע במדינות ה-OECD). לעומת זאת, כאשר נשאלו הקשישים בישראל על מידת ההנאה שלהם מחייהם בשנים אלו, נמצאו תושבי ישראל במקום נמוך משמעותית בהשוואה לכל מדינות אירופה.

מהתמונה המצטיירת עולה כי קשישי ישראל חיים יותר אך שמחים פחות בשארית חייהם. נתונים אלו אינם מפתיעים את חברת כמיטק, אשר עורכת מחקר רוחב ממושך מתוך מטרה להפחית את הקשיים של מטופלים קשישים, ולהמשיך ולשפר את איכות החיים בגיל השלישי בכל המישורים.

בעזרת צוות של מומחים מנוסים ומהנדסים רפואיים פועלת כמיטק מול היצרנים המובילים בעולם ומשתתפת בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות, שנועדו לענות על הצרכים שמציבה תוחלת החיים הארוכה והקשיים המיוחדים לגיל השלישי.

בכמיטק משלבים את השדה הטכני של ההנדסה הרפואית יחד עם השדה האנושי בפן הסיעודי החיוני שלו : מומחי כמיטק מציעים את הציוד הרפואי המותאם ביותר, הנהנה מסטנדרטים גבוהים, ובעת ובעונה אחת משלבים פתרונות סיעודיים שיתמכו באחת ה"תופעות הרפואיות" החיוניות שישנן : השמירה על החיוך אצל המטופל והטיפוח של איכות החיים בכל גיל.