טכנולוגיה כחלק מהגוף - על מסלול האתלטיקה

ב .

היינריך פופוב
היינריך פופוב הוא ספורטאי יוצא דופן: לא רק שהוא קטוע מעל הברך ברגלו האחת, הוא גם אצן למרחקים קצרים של 100 ו-200 מטרים במשחקים הפראלימפיים המתקיימים בימים אלו בלונדון, ובימים רגילים - עובד במשרה מלאה כטכנאי רשתות מחשבים בקבוצת הכדורגל הגרמנית לברקוזן.

פופוב, כיום בן 29, גילה את האתלטיקה בגיל 18, הוא בין הקופצים לרוחק הטובים בעולם , ואחד הפייבוריטים לניצחון למרחק של 100 מטרים בלונדון. "זה לא רק שאנחנו לומדים מהספורטאים שאינם נכים- אלא גם לומדים משהו מאתנו: גישה רגועה וחשיבה חיובית", אומר היינריך, שזכה בשבוע שעבר במדליית ארד במשחקים הפראלימפיים, תוך כדי שהוא משפר את שיאו האישי.

פופוב גם יודע שהוא יכול לסמוך באופן מלא על הרגל התותבת שלו. בחיי היומיום הוא משתמש בברך החדשנית Genium של חברת Ottobock, הנחשבת לברך הביונית המתקדמת בעולם ונשלטת ע"י מיקרו-מחשב וחיישנים ייחודיים.

בעת התחרות, היינריך משתמש בתותבת ספורט מותאמת במיוחד בשבילו, או כמו שהוא אומר: ".. זאת לא חתיכת טכנולוגיה שמחוברת אליי - אני רואה בזה חלק מהגוף שלי. התותבת משפיעה על כל צעד בריצה, ואני יכול להרגיש מייד בכל שינוי" יחד עם צוות הטכנאים ב-Ottobock, הוא תמיד עובד על פיתוח נוסף של תותבת הספורט שלו. היינריך רכש עם הזמן מומחיות בענין, והוא והטכנאים פועלים בשיתוף פעולה על רעיונות חדשים. אחרי הכל, התותבת חייבת להיות מסוגלת להתאים את עצמה ליכולות האימון של פופוב, ולאפשר לו את המיטב הן בביצועים האתלטיים שלו, והן בחיי היומיום.

h_popow img_press_gewinnspiel_popow_rdax_85 Teaserbild_Heinrich_Erfolgsstory_mit_Prothese_01