פורסם מחקר חדש על יעילות השימוש בסד Genu Neurexa

ב .

Genu Neurexaד"ר סיגל פורטנוי, המנהלת המדעית של מעבדת ההליכה במרכז השיקום הדסה הר הצופים בירושלים, בשיתוף עם צוות המעבדה בראשות ד"ר איזבלה שוורץ ואיתן רווה, פיזיותרפיסט בכמיטק, פרסמה השבוע מחקר חדש על השימוש בסד Genu Neurexa של חברת Ottobock בקרב אנשים לאחר אירוע מוחי, והיעילות שלו במניעת 'טריקה' ויישור יתר של הברך במהלך ההליכה.

המחקר כלל תכנית מעקב של 8 שבועות, במהלכם הגיעו כ-30 מטופלים לאחר אירוע מוחי ממרפאות החוץ של המרכז הרפואי הדסה למעבדת ההליכה, שם נבדקו ע"י פיזיותרפיסטים מצוות המעבדה והותאם להם הסד Genu Neurexa. כל הנבדקים סבלו מיישור יתר של הברך בהליכה, תופעה שכיחה הקיימת באנשים לאחר אירוע מוחי, וגורמת לכאבים והגבלה בהליכה.

כל אחד מהנבדקים עבר 3 בדיקות במעבדת ההליכה, כאשר הבדיקות הראשוניות בוצעו ללא הסד ובהמשך עם הסד - לאחר שימוש בסד במשך כחודש בבית הנבדק.

המדדים שנבדקו כללו: מדדים של תבנית ההליכה, סימטריה בהליכה, זוית של הברך החלשה,והפעילות השרירית במהלך ההליכה. כמו כן, נבדקו מדדים אובייקטיביים של תבנית הליכה ושיווי משקל בהליכה עם וללא הסד .Genu Neurexa

תוצאות המחקר הראו כי שימוש בסד מאפשר מניעה יעילה של יישור יתר ו'טריקה' של הברך החלשה במהלך ההליכה, ושיפור של זוית הכיפוף בברך, המאפשר תבנית הליכה טובה יותר.
חל שיפור במבחני איכות ההליכה, כולל שיפור בקצב ההליכה ובשיווי המשקל.

בנוסף, בשאלונים שמילאו לצורך המחקר, הביעו הנבדקים שביעות רצון כללית מהשימוש בסד Genu Neurexa.

מסקנות החוקרים היו כי השימוש בסד Genu Neurexa של חברת Ottobock בקרב מטופלים לאחר אירוע מוחי עם יישור יתר או 'טריקה' של הברך, יכול להוות פתרון יעיל להפחתת העומס מהברך בהליכה,למניעת נפילות ע"י שיפור שיווי המשקל ושיפור הביטחון בהליכה, ושיפור זוית התנועה בברך במהלך ההליכה כדי לאפשר תבנית הליכה נוחה וטבעית יותר.

תוכנית המחקר

תוכנית המחקר


תוצאות המחקר

תוצאות המחקר

תקציר המאמר במאגר הספריה האמריקנית Pubmed:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25886825