ארגון הבריאות העולמי ממליץ על שימוש בלחץ שלילי בחתכים ניתוחיים

ב .

World Health Organization: WHO

ארגון הבריאות העולמי (WHO) הכריז על הנחיות חדשות לגבי מניעת זיהומים בחתכים ניתוחיים (SSIs), נושא בעל משקל ונטל רב בעלויות למערכות הבריאות ובסבל למטופל. בהכרזה, ממליץ הארגון על שימוש בטיפול בלחץ שלילי (pNPWT או ciNPT), בעיקר על חתכים ניתוחיים בסיכון, כפעולה מונעת להיווצרות זיהומים (SSIs).

לצורך פיתוח ההנחיות, הזמין הארגון סקירה שיטתית ומטה-אנליזה של 21 מחקרים, גם אקראיים וגם מבוקרים, מתוכם נעשה שימוש ב-76% מהמוצרים לטיפול בלחץ שלילי של חברת ™Acelity. המסקנות, שפורסמו בגיליון ספטמבר של כתב העת Medicine, מצאו כי שימוש בpNPWT הפחית בצורה משמעותית את הסיכון לזיהום בחתך הניתוחי, לעומת שימוש בחבישות גזה מסורתיות.

ד"ר רון סילברמן, מנהל התחום הרפואי ב-™Acelity
ד"ר סילברמן

"הנחיות WHO החדשות מבוססות על מחקרים רבים הממחישים את ההשפעה שיש לטיפול בלחץ שלילי בהפחתת השכיחות של זיהומים בבתר הניתוח," אמר ד"ר רון סילברמן, מנהל התחום הרפואי ב-™Acelity. "פיתחנו את מערכת ה-™PREVENA, מערכת לחץ שלילי לשימוש חד פעמי שתוכננה במיוחד לחתכים כירורגיים סגורים לפני שש שנים, דבר הממחיש את המומחיות שלנו בתחום זה. טכנולוגיית ה-V.A.C לטיפול בלחץ שלילי קיימת מ-1995 ומאז היא הפכה לתקן כלל עולמי עם טיפול במעל ל-10 מיליון פצעים פתוחים."

זיהומים באזור ובחתך הניתוח מכבידים בצורה ניכרת על חולים ועל מערכות הבריאות העולמיות - באובדן תפוקה, שימוש יתר בשטח בית החולים, זמן רופאים ועלויות כספיות נוספות.
על פי מחקר שפורסם ב-JAMA Internal Medicine, העלות הממוצעת של SSI בשנת 2012 נאמדה ב-20,785 $ לכל מטופל. עדות נוספת ליתרונות של ciNPT פורסמה בגיליון אוגוסט של 2016 Journal Wound הבינלאומי, שציין כי זיהום בבתר הניתוח רווח בעד 60% מהניתוחים באשפוז במדינות מתועשות.

מערכת ™Prevena

Prevena - מערכת לחץ שלילי לסגירת חתכים ניתוחיים
Prevena™

™Prevena הינה מערכת לחץ שלילי הראשונה שפותחה במיוחד לניהול חתכים ניתוחיים הממשיכים להפריש לאחר סגירתם. החבישה מכסה ומגנה על החתך מזיהום חיצוני, בזמן שהפעלת לחץ שלילי מסירה נוזלים וחומרים מזהמים מבתר הניתוח. ™Prevena מבוססת על טכנולוגית V.A.C עם כל היתרונות הבלעדיים שלה ומיוצרת על-ידי חברת KCI™) ™Acelity) האמריקאית.

למידע נוסף - מערכת לחץ שלילי לסגירת חתכים ניתוחיים Prevena.