לנהוג עם שתי ידיים תותבות

ב .

המרכז לטכנולוגיה רפואית של חברת אוטובוק גרמניה, יצא בפרסום המדגים את מה שהטכנולוגיה המודרנית מסוגלת לעשות למען אנשים מוגבלים: כריסטיאן קנדלבאואר נוהג באמצעות שתי ידיים תותבות.

img_press_christian_kandlbauer_72dpi

כדי להפעיל את ההגה, משתמש כריסטיאן בתותבת חדשנית לזרוע ימין - הפועלת בעזרת מרפק חדיש - Dynamic Arm - מתוצרת חברת Otto Bock, המאפשר הפעלה מלאה של המרפק בדומה ליד רגילה.

ההפעלה של יד שמאל מיוחדת אף יותר, בהיותה מופעלת על ידי מערכת העצבים המקורית של כריסטיאן, שעבר ניתוח יחודי - TMR - והרכבה של תותבת יחודית הכוללת מרפק דינמי וכף יד מסוג Sensor Hand, והוא האירופי הראשון המשתמש בזרוע כזו.

חברת Otto Bock ופאראוואן, המובילות בעולם בתחום, התקינו במכונית שלו – מכונית סטנדרטית מייצור סדרתי – התקנים אינדיבידואליים ייחודיים המותאמים למוגבלותו. המכונית זכתה לאישור תו התקן TUV.

את מבחן הנהיגה שלו עבר כריסטיאן בהצלחה, ואת שבעת הקילומטרים מביתו אל מקום עבודתו בשטיירמארק עושה עכשיו כריסטיאן בעצמו וללא סיוע. את משמעות הפיתוח עבורו הגדיר כריסטיאן במלים אלה: "רישיון הנהיגה והמכונית – הם החופש והעצמאות שלי".

אודות הטכנולוגיה

ה- TMR הוא הליך ניתוחי המהווה חלק מתהליך שיקומי חדשני, מבית Otto Bock, לקטועי הגפה העליונה. בתהליך השיקום , מתאפשר שימוש ביד תותבת בפיתוח מתקדם, המופעלת באמצעות שליטה של מערכת העצבים - שהיתה אחראית במקור להפעלת הזרוע הבריאה בטרם הקטיעה.