המגפה תתפשט מבתי החולים - הפתרון: טיפול ביתי!

ב .

בגילוי דעת שפורסם על ידי גלי וינטרוב באתר האינטרנט של גלובס (המגפה תתפשט מבתי-החולים), מציפה הכותבת אל פני השטח בעייה הנוגעת לבריאות כולנו: במקרה של התפרצות מגיפה קשה, בתי החולים יהפכו למפיצים הראשונים של חיידקים.

אומנם, המערכת הרפואית מעדיפה למנוע הגעה לבית החולים ואשפוז מפאת סיבות כלכליות ובריאותיות ומקדמת טיפולים במרפאות החוץ, אך אליה וקוץ בה: לא כל טיפול שאינו מצריך אשפוז ניתן לביצוע במרפאות אלה, מה עוד שגם שהות קצרה במקומות כאלה יכולה לחשוף חולים בעלי מערכת חיסונית בעייתית לסיכונים מיותרים.

הפתרון, על פי גלי וינטרוב, הוא "חזרה לביקורי בית הישנים והטובים". לצורך כך יש לשנות מן השורש את התפיסה הטיפולית הקיימת כיום במערכת הבריאות ולהבין כי הכי משתלם ובריא לטפל בחולה בסביבה המגוננת והמוכרת לו - ביתו.

חברת כמיטק מספקת שירותי טיפול ביתי באמצעות טכנולוגיית V.A.C. Therapy, לטיפול בפצעים קשי ריפוי . מניסיונה של חברת כמיטק בישראל ועל פי מחקרים שנערכו בעולם, מלבד אחוזי ההצלחה הגבוהים בעת השימוש בטכנולוגיית ה- V.A.C. Therapy, הטיפול הביתי מאפשר קיצור משמעותי של זמן ריפוי הפצע, מפחית מקרי קטיעות גפיים ומצמצם סיבוכים, זיהומים ומוות, מביא להפחתה בימי אשפוז ולחיסכון כלכלי, אינו מגביל את ניידות המטופל ומאפשר לו חזרה למעגל החיים.