החורף כבר כאן? גם לחץ הדם הגבוה!

ב .

החורף כבר כאן? גם לחץ הדם הגבוה!

"טמפרטורות נמוכות גורמות לעלייה בלחץ הדם"- כך פורסם במחקר צרפתי שנערך לאחרונה והצביע על קשר ישיר בין לחץ הדם לטמפרטורה הסביבתית בקרב אנשים מעל גיל 65.

בעקבות תוצאות המחקר, החוקרים יצאו בהמלצה חד משמעית לביצוע בדיקות לחץ דם שגרתיות אצל בני הגיל השלישי.

קבוצת מדענים מהמכון הלאומי לחקר הרפואה והבריאות שבפריז, בדקו את ערכי לחץ הדם של 8,801 נבדקים ובמקביל ערכו רישום של הטמפרטורה שהשתררה בחוץ ביום הבדיקה.
על פי תוצאות המחקר, הן לחץ הדם הסיסטולי, הנרשם בעת שהלב מתרוקן מדם, והן הלחץ הדיאסטולי, הנרשם בעת שהלב מתמלא בדם, היו גבוהים יותר בעונת החורף לעומת עונת הקיץ.

לחץ דם גבוה- לחץ סיסטולי בעל ערך של מעל 160 מ"מ כספית או לחץ דיאסטולי בעל ערך של מעל 95 מ"מ כספית- נמצא אצל 33.4% מכלל הנבדקים בחורף לעומת 23.8% מכלל הנבדקים בקיץ. בנבדקים בני מעל גיל 80 ובנבדקים מבוגרים לעומת צעירים יותר, אף נרשמו שינויים חדים יותר בערכי לחץ הדם בעונת החורף לעומת הקיץ.

בידי החוקרים אין הסבר לקשר הסיבתי בין הטמפרטורה האופיינית לעונות השנה לבין ערכי לחץ הדם, אך הם מדגישים כי לתוצאות המחקר יש משמעות על הצורך בבבדיקה יומיומית של לחץ הדם.

בדיקת לחץ דם שגרתית ונטילת תרופות לאיזון לחץ הדם, במקרה הצורך, חשובות במיוחד בקרב בני הגיל השלישי מכיוון שהם נמצאים בסיכון גבוה ללקות בלחץ דם גבוה ובמחלות הנלוות לו כדוגמת מחלות כלי דם.

מגוון מכשירים

לחברת הרטמן הגרמנית מבחר מכשירים למדידת לחץ דם, המתאימים לאופני בדיקה שונים.