סוכרת בישראל - נתונים מדאיגים

ב .

state_of_israel_logo

בדיון של ועדת העבודה, הרווחה הבריאות של הכנסת בנושא מחלת הסוכרת שנערך בתאריך 21/12/2010 הוצגו ממצאים חמורים על היקף התחלואה והתמותה מסוכרת בישראל. עוד עסק הדיון בנטל הכלכלי הכבד שמחלה זו משיתה על המדינה ועל הפרט.

הנתונים, שנאספו על ידי מרכז המחקר והמידע של הכנסת, מעריכים בין השאר כי 3 מכל 1,000 חולי סוכרת יעברו קטיעה בגפיים תחתונות בשנה, כאשר כ-75% מכלל קטיעות הגפיים תחתונות הם בחולי סוכרת.

ח"כ חיים אורון (מרצ), מיוזמי הדיון, תקף את העלויות הגבוהות שלהם נדרשים החולים בסוכרת כדי לטפל במחלתם: "... יש להעניק לחולים טיפולים בסיסיים חינם; עלות אשפוז של חולה סוכרת שמגיע למצב של קטיעת רגל בגלל מחלה לא מטופלת גבוהה יותר מכל התרופות שיקבל במהלך חייו".

חברת כמיטק מצטרפת לקריאה היוצאת מן הכנסת למאבק במחלת הסוכרת: חינוך להעלאת המודעות למחלה והגורמים לה, טיפול ומניעה, הגדלת תקציב סל הבריאות על מנת להכניס לסל תרופות ותכשירים שהוכחו כיעילים ועוד.

חברת כמיטק משווקת בישראל את טכנולוגיית ה-- V.A.C.® Therapy - Vacuum Assisted Closure מתוצרת KCI. זוהי טכנולוגיה אקטיבית, לא פולשנית, המקדמת ריפוי של פצעים אקוטיים וכרוניים (פצעים קשי-ריפוי) באמצעות לחץ אטמוספירי שלילי. בין סוגי פצעים המתאימים לטיפול באמצעות ה- V.A.C.® Therapy ניתן למנות גם פצעים על רקע סוכרתי.

הטיפול המוקדם בפצעים סוכרתיים באמצעות V.A.C.® Therapy עשוי למנוע קטיעות גפיים המובילות לפגיעה משמעותית באיכות החיים ולעיתם גם לתמותה.

טכנולוגיית ה-V.A.C.® Therapy (באישור משרד הבריאות) מצויה בשימוש בכל בתי-החולים בארץ ובמסגרת טיפול ביתי. הטכנולוגיה מאושרת לשימוש בסל השירותים של קופות החולים (מכבי שירותי בריאות, לאומית ומאוחדת), משרד הביטחון - אגף השיקום, צה"ל וחברות הביטוח.

מידע נוסף