טכנולוגיית V.A.C אושרה בסל התרופות

ב .

vac_ats
ועדת סל התרופות לשנת 2011 אישרה אמש את השימוש בטכנולוגיית הואק לטיפול בפצעים קשי ריפוי מתוקף חוק ביטוח הבריאות הממלכתי, במסגרת פרוייקט לאומי למלחמה בתופעה.

משמעות החלטת חברי ועדת סל התרופות היא כי כל מבוטחי קופות החולים - כלל אזרחי המדינה - הסובלים מפצעים קשי ריפוי, יהיו זכאים לטיפול ביתי באמצעות הטכנולוגיה, לאחר שימצאו מתאימים לכך על ידי הרופא המטפל, על פי קריטריונים שקבעה ועדת הסל.

עד היום, רק מבוטחי קופות החולים מכבי, לאומית ומאוחדת היו זכאים לטיפול ביתי במסגרת סל השירותים של כל קופה.

אך מעתה גם מבוטחי שירותי בריאות כללית יזכו לטיפול באמצעות הטכנולוגיה המובילה בתחום, הן בישראל והן בעולם.

מנכ"ל חברת כמיטק מר יוסף לוין, המפעילה את הטכנולוגיה בישראל, מסר כי הוא מברך על ההחלטה החשובה להכללת הואק במסגרת סל התרופות הממלכתי: "טכנולוגיית הואק משפרת את איכות חייהם של המטופלים בה לאין ערוך ובמקרים מסויימים אף מצילה חיים. חברת כמיטק מודה על האפשרות שניתנה לאוכלוסייה הסובלת מפצעים קשי ריפוי להינות מיתרונותיה הרבים של הטכנולוגיה וגאה להעניק מזור למחלתם של מאות ישראלים מדי שנה".

טכנולוגיית ה- V.A.C.® Therapy - Vacuum Assisted Closure מתוצרת KCI, היא טכנולוגיה אקטיבית, לא פולשנית, המקדמת ריפוי של פצעים אקוטיים וכרוניים (פצעים קשי-ריפוי), מקצרת משמעותית את משך האישפוז ומאפשרת טיפול ביתי בפצעים קשים ומורכבים.

סוגי פצעים המתאימים לטיפול באמצעות ה- V.A.C.® Therapy הם: פצעי ניתוח, פצעי לחץ, כיבים ברגל סוכרתית, כיבים על רקע בעיות בכלי דם, פצעי ירי, תאונות, כוויות, השתלות עור ועוד.

חברת כמיטק מייצגת בלעדית את חברת KCI בישראל, מפעילה צוות אחים ואחיות הנותנים סיוע בבתי-חולים, מטפלים בחולה בביתו ומעניקים תמיכה טכנית. חברת כמיטק מקיימת כנסים, ימי עיון והדרכה לצוותים רפואיים בקהילה ובבתי החולים.