חיתולים למבוגרים – עובדות שחשוב לדעת

חיתולים למבוגריםקשישים רבים משתמשים באופן קבוע בחיתולים למבוגרים, שמסייעים להם להתמודד עם בעיות של שליטה בצרכים, ועם קשיים בהתניידות לשירותים.
בשוק יש הרבה סוגי חיתולים למבוגרים - ובחירה לא נכונה של חיתול עשויה לגרום לאי נוחות רבה. אז איך בוחרים נכון ומה צריך לדעת? הנה כמה דברים שחשוב לדעת:

  1. כדי שהחיתול יהיה נוח ויימלא את ייעודו – מומלץ לבצע התאמה אישית למשתמש, לפני בחירת סוג החיתול והדגם. כדי לדעת איזה חיתול יתאים, יש למדוד את היקף מותניו ומשקלו של האדם (ובמידה ואלה משתנים, לחזור שוב על המדידה), וכן להתחשב בפרמטרים כמו תדירות השימוש ומידת עצמאותו. חיתול יום יספק הגנה בין 4 ל-6 שעות. חיתול לילה מיועד ל-8-10 שעות.
  2. חיתול שאינו מותאם נכון עלול ליצור דליפה של צרכים מהחיתול החוצה, להביא ללחץ על העור ולגרום להופעת חיידקים ומפגעי ריח. אם המשתמש סובל מבעיות מסוג זה בקביעות, כדאי לנסות להחליף סוג חיתול.
  3. תפרחת חיתולים נגרמת בשל המגע בין השתן, ההפרשות והזיעה לבין העור. בניגוד לעור תינוק שנוטה להירפא מהר יחסית, מכיוון שהתינוק נע בחופשיות וקיימת תנועה של אוויר בין החיתול לבין העור, אצל מבוגרים רבים התנועה מעטה, ולכן תהליך הריפוי של תפרחת החיתולים איטי ואף עלול להסתבך כאשר הפצע מזדהם.
  4. מומלץ להשתמש ב"חיתולים נושמים" - אלו חיתולים חד פעמיים העשויים מבד לא ארוג, שמאפשר תנועת אויר מתוך החיתול החוצה דרך הנקבוביות. חיתולים למבוגרים מסוג זה מצוידים במותנית אלסטית להתאמה מרבית ובעלי יכולת הדבקה רב פעמית, לנוחות המשתמש, לאורך כל החיתול. לצד כושר הספיגה הגבוה שלהם, הם מציעים גם שמירה על לחות מרבית של העור והגנה יוצאת דופן מפני דליפה.
  5. חברת "כמיטק" מציעה שירות אישי של התאמה וקניית חיתולים למבוגרים במחירים משתלמים. אנו עובדים עם מגוון מוסדות וארגונים, ביניהם בתי אבות ודיורים מוגנים לגיל השלישי - ומספקים ייעוץ חינם מבעלי מקצוע מנוסים, כולל בדיקות התאמה בבית במידת הצורך וכן משלוחים.