קבלת מוצרי ספיגה במסגרת חוק ביטוח סיעוד

המוסד לביטוח לאומיחוק ביטוח הסיעוד במדינה מבטיח כי מי שתוקף החוק חל עליו וזכאי לגמלת סיעוד יקבל סל שירותים אשר יסייעו בידיו בביצוע פעולות היומיום ובהתנהלות שגרתית כפי שהיה מורגל אליה (כמו למשל ניהול משק בית) או יעניקו סיוע לבני המשפחה המטפלים בו ויקלו עליהם את הטיפול ואת ההשגחה עליו. תחת החוק ניתן למצוא שירותים הניתנים בביתו של המבוטח או כאלה הניתנים במסגרת חברתית מחוץ לבית, כמו למשל שהייה ובילוי במעונות יום.

על פי תקנות המוסד לביטוח לאומי ישנם חמישה קריטריונים לקביעה האם אדם זה או אחר יהיה זכאי לגמלת סיעוד מן המוסד. הקריטריונים קשורים להיותו של המבוטח תושב ישראל, לגובה ההכנסות שלו בטרם נזקק לסיוע, לכך שאינו מקבל גמלה אחרת הקשורה למצבו הבריאותי, עליו להתגורר בביתו ולא במוסד או במתקן חיצוני ולאחר בחינה של מצבו נמצא כי אינו יכול להתנהל על בסיס יומיומי בעצמו ונדרשת לו עזרה של אדם נוסף גם בביצוע פעולות פשוטות ושגרתיות.

בעוד את ארבעת הקריטריונים הראשונים ניתן לבדוק על פי רישומים של המדינה - את היותו של אותו אדם תלוי בסיועו של אדם נוסף יש לבחון על ידי איש מקצוע אשר נשלח אל ביתו של המבוטח ובוחן את יכולתו או אי יכולתו לבצע את הפעולות המדוברות בעצמו. לאחר ביקור זה ותוך שקלול כל המרכיבים יוחלט אודות אישור או דחייה של תביעת המבוטח לקבלת גמלת סיעוד מתוקף חוק ביטוח הסיעוד. בין יתר השירותים הניתנים במסגרת חוק ביטוח הסיעוד ניתן למצוא שירות של הזמנת מוצרי ספיגה המתאימים לאוכלוסייה המבוגרת. המוסד לביטוח לאומי פועל בשיתוף פעולה עם כמה ספקים בתחום מוצרי הספיגה למבוגרים וביניהם חברת כמיטק, מהוותיקות בתחום מוצרי הספיגה למבוגרים כבר מעל ל-25 שנה!

המבוטח יכול כיום להזמין בעצמו את מוצרי הספיגה למבוגרים שבהם הוא עושה שימוש ודרושים לו וכאשר יבצע את ההזמנה דרך חברת כמיטק - יוכל לקבל את המוצרים באספקה מהירה עד הבית ללא תשלום.

בחברה מבינים את הצורך של הקשיש לשהות בביתו בקרב בני משפחתו, כמו גם את הצורך להקל כמה שיותר עליו עצמו ועל בני המשפחה המסייעים לו בביצוע כל פעולה יומיומית. החברה מעמידה לרשות המבוטחים מבחר גדול של מוצרים במידות וגדלים שונים על מנת שכל לקוח יוכל למצוא בדיוק את המוצר שנוח לו ומקל עליו ויעשה בו שימוש נוח ומהיר ככל האפשר. בין מבחר מוצרי הספיגה למבוגרים ניתן למצוא חיתולים למבוגרים, פדים וסופגנים, חיתולי מכנס וסדיניות, תחתונים או מכנסונים חד פעמיים סופגים וכל אלה במגוון גדלים ומידות המתאימים למבנה גוף שונה של כל אדם ואדם.

ההתאמה של מוצר זה או אחר והבחירה של המוצר שיתאים בדיוק לכל מבוטח מתבצעת על ידי נציג חברת כמיטק ביחד עם נציג לשכת הרווחה באזור מגוריו של המבוטח, בצורה דיסקרטית ומקצועית. לאחר הבחירה וקבלת האישור יוכל המבוטח להזמין את המוצרים בעצמו או להסתייע בבני משפחתו ולקבל את ההזמנה במשלוח חינם עד הבית מבלי שיהיה צורך בהגעה אל נקודת מכירה על מנת לאסוף את המוצרים. ניתן ליצור קשר עם החברה באמצעות שירות הלקוחות.

למידע נוסף מומלץ לקרוא את המידע לזכאי ביטוח לאומי במסגרת חוק ביטוח סיעוד.