טיפול ביתי בפצעים קשי ריפוי

טיפול ביתי בטכנולוגיית V.A.Cפצעים קשיי ריפוי, המכונים כיבים, הם פצעים שלמרות טיפול וניסיונות ריפוי חוזרים לא מגלידים במשך תקופה של לפחות שישה שבועות. כיום ידוע על מספר גורמים המעלים את הסיכון לקושי בריפוי פצעים כמו למשל מחלת סוכרת, עישון כבד או השמנת יתר. הפצעים עלולים להפוך למחלת עור של ממש ובשל כך לגרום למוגבלות פיסית ולהפרעה בתפקוד היומיומי. מלבד זאת, עצם קיומם של הפצעים כרוך בכאב וסבל רב עבור החולה. במקרים מסוימים יש צורך בטיפול מתמשך בפצעים אלה, בין אם במחלקות אשפוז היום בבתי החולים או בקבלת טיפול בקהילה.

מבחינת הרפואה נחשבים פצעים אלה לפגיעות בעלות אחוזי החלמה וריפוי נמוכים מאד, אך ישנן טכנולוגיות רבות אשר באמצעותן ניתן לסגור את הפצעים - וזוהי בשורה אמיתית בתחום זה. אחת מטכנולוגיות אלה היא טכנולוגיית ה- V.A.C.® Therapy - Vacuum Assisted Closure מתוצרת חברת KCI האמריקאית. מדובר בטכנולוגיה לא פולשנית הגורמת ללחץ אטמוספירי שלילי על גבי הפצע ומביאה בכך לסילוק ההפרשות או הזיהומים המצטברים מתחת לעור. הלחץ גם גורם למניעת הצטברות זיהומים אלה ללא צורך בהתערבות רפואית כירורגית.

היתרון הגדול ביותר בשימוש באביזרים המסתמכים על טכנולוגיה זו הוא האפשרות של השימוש בביתו של החולה ולא דווקא בבית החולים. במקביל לטיפול המתבצע כאמור בביתו של המטופל הוא יכול להמשיך בשגרת חייו כפי שהוא מורגל אליה ולא חייב להפסיק לבצע את פעולות היומיום שלו. מלבד זאת, אין ספק שהטיפול יהיה יעיל הרבה יותר כאשר הוא מתבצע בבית המטופל, כאשר הוא מוקף בבני משפחתו ובסביבתו הקרובה מאשר לו היה מאושפז בבית החולים. במידה והטיפול מתבצע בבית המטופל אך אין הוא יכול להימנע מאשפוז - יהיה האשפוז קצר יותר באופן משמעותי, מה שיוריד עלויות של בית החולים ושל התשלום עבור הטיפול.

על מנת להיעזר באביזרי הטיפול ניתן לקבל הפנייה דרך קופת החולים שבה מבוטח החולה ודרך רופאי היחידה לאשפוז יום בבתי החולים השונים.

ניתן לפנות אל שירות הלקוחות של חברת כמיטק על מנת לקבל פרטים נוספים אודות אביזרי הטיפול, כמו גם לבדוק את התאמתם לחולה זה או אחר.