חיתולים למבוגרים – נושמים לרווחה

חיתולים למבוגרים
חיתולים למבוגרים קיימים במגוון סוגים וגדלים. התאמה נכונה של חיתול למבוגר יכולה להפחית ואף למנוע את תופעת תפרחת החיתולים. אז איך מתאימים נכון ועל מה חשוב להקפיד?

אוכלוסיה מבוגרת ומגוונת משתמשת בחיתולים למבוגרים. מוצרי הספיגה למבוגרים קיימים בשוק, להתמודדות עם בעיית חוסר שליטה בשלפוחית השתן או בפעולת המעי, מסיבות גופניות ונפשיות. חיתולים למבוגרים קיימים במגוון גדלים וגזרות, לשעות היום או לשעות הלילה, והבחירה של חיתול שכזה יכולה להיות מביכה ומבלבלת. חברת "כמיטק" – ציוד רפואי ופתרונות רפואיים מתקדמים, המשווקת מוצרי ספיגה למבוגרים, מספקת כמה נקודות למחשבה לפני מעשה.

התאמת החיתול למבוגר המשתמש חייבת להיות מדוייקת ככל האפשר. החל ממדידת היקף מותניו, משקלו, שעת ותדירות השימוש, ועד למידת עצמאותו ונוחותו. במקרים רבים נעשית ההתאמה בבית הלקוח על ידי נציג החברה. חיתול למבוגר שאינו מותאם נכון עלול ליצור דליפה של צרכים מהחיתול החוצה, לחץ מיותר על העור והופעת חיידקים ומפגעי ריח שונים. עור לח נוטה לקבל גירויים, פצעים ונטייה מוגברת ליצירת פצעי לחץ. חיתול שאינו מותאם או אינו מוחלף בתדירות מתאימה ייצור תפרחת חיתולים העלולה להתפתח לפצע לא רצוי שריפויו יארך זמן.

תפרחת חיתולים – לא רק לתינוקות

תופעת תפרחת החיתולים נפוצה בקרב כל המשתמשים בחיתולים. גם בקרב האוכלוסייה הבוגרת, המשתמשת בחיתולים למבוגרים. תפרחת החיתולים נגרמת בשל המגע בין שתן, הפרשות וזיעה לבין העור . עור התינוק נוטה להרפא מהר ומכיוון שהתינוק נע בחופשיות קיימת תנועה של אויר בין החיתול ובין העור. המבוגר לעומתו, מרותק למיטה ברוב המקרים ותנועתו מועטה. לכן, הריפוי של תפרחת החיתולים איטי ואף עלול להסתבך כאשר הפצע מזדהם מחוסר איורור, ונוצר פצע לחץ.

לכן, בבואנו להתאים חיתול למבוגר, אנו חייבים להקפיד על כל הפרמטרים, ועדיין לא נוכל למנוע את הסיכון לתפרחת החיתולים. זו הייתה הדעה הרווחת בקרב אנשי המקצוע במשך שנים. שלא כמו החיתולים לתינוקות המיוצרים מבדים נושמים ומנדפים, החיתולים למבוגרים היו ידועים בעבר כעשויים מחומרים סינתטיים סופגים או ניילון הגורמים להזעה וגירויים.

לנשום לרווחה

כיום ניתן למצוא בשוק גם חיתולים נושמים למבוגרים. חיתולים חד פעמיים, העשויים מבד לא ארוג, כמו חיתולי התינוקות. הבד מאפשר תנועת אויר מתוך החיתול החוצה דרך הנקבוביות ובכך מתאפשר איוורור העור הנמצא במגע עם החיתול. החיתולים הללו מצוידים במותנית אלסטית להתאמה מרבית ובעלי יכולת הדבקה רב פעמית לנוחות המשתמש, הנמצאות לאורך כל החיתול.

חיתולים אלו מספקים הגנה מהימנה- לא רק הודות לכושר הספיגה הגבוה שלהם, אלא גם בשמירה על לחות מרבית של העור והגנה יוצאת דופן מפני דליפה. העור מוגן מפני הרטבה חוזרת, כלומר נוזלים הספוגים בחיתול וחוזרים אל העור, נושם, ונשאר בסביבה יבשה. חיתול יום יספק הגנה בין 4 ל-6 שעות. חיתול לילה מיועד ל-8-10 שעות. החיתולים הנושמים למבוגרים קיימים גם הם בגדלים מ-S ועד XL, וניתנים להתאמה על ידי נציג בבית הלקוח.

איך ניתן לחסוך בהוצאות החיתולים?

חיתולים למבוגרים ניתן לקנות ברשתות הפארמה השונות, בבתי המרקחת ובקופות החולים, אך ניתן גם לחסוך פערי תיווך של עד 20% ולהזמין את החיתולים טלפונית ישירות מן היבואן. שימוש בחיתול איכותי בעל כושר ספיגה גבוה יצור תדירות החלפה נמוכה יותר וחסכון משמעותי בכיס, מבלי לסכן את בריאות המטופל.

על אף היתרונות הרבים שבו, גיל הזהב מביא עמו לעיתים אי נוחת מסוימת, הנובעת מהתבגרותו של הגוף. ירידה בזכרון, קושי בהליכה, ראיה או שמיעה וחוסר שליטה על סוגרים הם רק חלק מהבעיות הנלוות לגיל הזהב, או הגיל השלישי. לפחות לגבי האחרונה שבהן, ישנם מגוון פתרונות נוחים, זולים ויעילים – אלו הם החיתולים למבוגרים. חברת כמיטק עובדת עם מגוון מוסדות וארגונים, ביניהם בתי אבות, ודיורים מוגנים לגיל השלישי. ייעוץ חינם ומשלוח עד לדלת מעונכם הם רק שניים מיתרונותינו. כל מה שנשאר לכם זה ליהנות אך ורק מיתרונותיו של גיל הזהב, לשבת במרפסת וללגום כוס תה או קפה – בין אם בדיור מוגן או בבית פרטי, וליהנות מהתקופה הרגועה של החיים.

אם כן, קיימות תכונות שונות לחיתולים שונים וחשוב להקפיד בבחירתנו על חיתול איכותי, נושם, בעל כושר ספיגה גבוה ושירות אספקה זמין ונוח לשימוש בד בבד עם התאמתו האישית למטופל ולמצבו הבריאותי.