גרביים לחולי סוכרת - לבריאות כפות הרגליים

גרביים לחולי סוכרת

רכישת גרביים לחולי סוכרת היא צעד נוסף בטיפול המונע במחלה. חשוב להקפיד על כמה פרמטרים הכרחיים לשמירה על בריאות כפות הרגליים.

מחלת הסוכרת מתבטאת בהפרעה בחילוף החומרים ומשפיעה על עליית רמת הסוכר בדם, מחסור בייצור אינסולין או חוסר יכולת לנצלו על ידי הגוף. אדם שאובחן כחולה במחלת הסוכרת נאלץ לשנות במקצת את שגרת חייו על מנת לטפל במחלה ולמנוע סיבוכים.

מחלת הסוכרת גורמת לרגישות גם בכפות הרגלים. האטת זרימת הדם אל פלג הגוף התחתון מאטה את החלמתם של שלפוחיות, פצעים וחתכים, בשל המחסור בחמצן וחומרי ריפוי. בנוסף, בשל מחלת הסוכרת, עלול להיווצר נזק למערכת העצבים הגורם לחוסר תחושה בכפות הרגליים. חוסר התחושה מקשה על חולה הסוכרת להבחין בכל מצב של חוסר נוחות: החל מפצעים ושפשופים ועד קיפולים בגרביים, רכיסה חזקה של הנעליים וכדומה. בשל סמיכות הדם, החמצן מגיע בצורה איטית יותר אל פלג הגוף התחתון והרגליים, ומכאן שכל שפשוף או חבלה עלולים להתפתח לפצע, שיהפוך לכיב סוכרתי. גילוי מאוחר של פגיעה בכף הרגל עלול להוביל לזיהום הפצע, ואף להסתיים בקטיעה.

גרביים לחולי סוכרת כטיפול מונע

גרביים לחולי סוכרת הנם טיפול מונע לכל אלו. גרביים אלה בעלי תכונות מיוחדות ובשונה מגרביים רגילים, גרביים לחולי סוכרת צריכים לחלק את הלחץ על כף הרגל באופן שווה כך שלא יווצרו פצעי לחץ, הנגרמים בשל לחץ ממושך של עצם על הרקמות וכלי הדם. בנוסף, הגרביים לחולי הסוכרת צריכים להיות ללא תפרים ובעלי אחיזה נוחה ויציבה בכף רגל, מבלי ליצור לחץ על אזור הקרסול. החלקה או קיפול עלולים ליצור פצע, לחץ מיותר עלול לגרום ללחץ על כלי הדם ולהוביל לנמק, כפי שכבר הוזכר.

גרביים לחולי סוכרת חייבים להיות מאווררים ומאדי זיעה, למניעת התפתחות של בקטריות או גירוי בעור, ורצוי שיכילו חומר אנטיבקטריאלי המנטרל ריחות רעים. חשוב שהגרב יהיה כביס אך שהחומר האנטי בקטריאלי לא יתנדף לאחר כמה כביסות.

חשוב להזכיר, כי גרב שאינו מנדף ריחות ומאוורר את עור כף הרגל, יאגור ריחות לא נעימים ובקטריות, שיתפתחו לפצעים. חולי הסוכרת גורבים את הגרביים בתדירות יום יומית ולכן חשוב להקפיד על איכות הגרביים ורמת עמידות החומר האנטי בקטריאלי.

בשוק קיימים כמה סוגי גרביים לחולי סוכרת. אך לפני הרכישה יש לוודא שהגרביים עונים על כל הפרמטרים שמנינו קודם לכן.

גרבי סוכרת protect iT המשווקים על ידי חברת "כמיטק", הנם מהמתקדמים בשוק, הן מבחינת הטכנולוגיה המייצרת, והן מבחינת נוחות הגרב ומגוון הדגמים, שכן אל לנו לשכוח שמעבר לטיפול הרפואי המונע, מדובר באביזר לבוש שצריך להיות גם פונקציונאלי ולהתאים לסגנונות לבוש שונים.

גרבי סוכרת protect iT עונים על כל הפרמטרים שמנינו בתחילה: הגרביים עשויים סיבי כותנה איכותיים, שמאפשרים רכות מקסימאלית וצביעה איכותית. בגרביים אלו, המרכיב האנטי בקטריאלי קיים בפולימר הגרב, כך שניתן לכבסו בבתדירות גבוהה בטמפרטורה של עד 40 מעלות צלזיוס ועדיין לא לחשוש מהתנדפות החומר האנטי בקטריאלי. הגרביים בעלי עיבוי איכותי למניעת זעזועים ופיזור לחץ ומגיעים בשני דגמים: קצר וארוך, ובשני צבעים: שחור או לבן. מוצר זה הוא ייחודי ומשלב בתוכו את כל האלמנטים מהתקדמים ביותר לטיפול בכף רגל סוכרתית.

לא רק לחולי סוכרת

גרביים אלו יכולים להתאים גם לספורטאים, לכל מי שמעונין בכף רגל יבשה ללא זיעה וללא ריח רע, ללא סימני לחץ על העור, למעשה מתאים לאנשים שעומדים הרבה שעות על הרגליים, בעלי הזעת יתר בכפות הרגליים, לספורטאים, ולאנשים עם בעיות בכלי הדם.

מחיר הגרביים אינו שונה מהמקובל בשוק, והרוכש אותם נהנה מתמיכת החברה גם לאחר הקניה. באתר הבית של חברת כמיטק ניתן למצוא מידע שימושי לגבי הגרביים ואף לקבל הוראות שימוש בשלוש שפות. בנוסף, מעמידה החברה לק\רשות לקוחותיה מוקד תמיכה טלפוני זמין.

רכישת גרביים לחולי סוכרת אינה דבר של מה בכך. רכישה של גרב בחוסר תשומת לב, עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לכף הרגל ולמצב בריאותו של החולה. גרב שהתנדף ממנו החומר האנטי בקטריאלי עלול אף להזיק, ולהחטיא את מטרתנו, שהיא טיפול מונע בכפות הרגליים של חולי הסוכרת.